Piec do wypalania ceramiki Primus 70

Piec do wypalania ceramiki Primus 70

Piec do wypalania ceramiki Primus 70 niemieckiej firmy GAC-Keramikbrennofen

Znajoma poprosiła mnie o pomoc przy jej piecu do wypalania ceramiki i gliny. Przedstawiony tutaj piec miał już 8 lat, przeżył kilka przeprowadzek. Niestety w końcu przestał grzać. Ostatni wypał w ogóle nie wyszedł, bowiem piec nagrzał się raptem do 600ºC a później już odmówił współpracy. (więcej…)

Wygłuszanie drzwi samochodowych – wyklejanie matami

Wygłuszanie drzwi samochodowych – wyklejenie matami

Zapewne wielu z nas zastanawiało się co zrobić, żeby było więcej basu w naszym pojeździe. Niektórzy wymieniają głośniki, inni wstawiają subbufery, piece i inne wynalazki. Można, również wygłuszyć sobie porządnie drzwi, w których umiejscowione są głośniki. Sam głośnik zamontować w sztywnej podstawie z MDFu i całość dokładnie wykleić matami. Tak właśnie zrobiłem to w swojej Oliwce. Poniżej krótki opis i kilka fotek. (więcej…)

Skoda Octavia

Skoda Octavia

 Nastoletnia Oliwka – czyli historia Skody Octavia Kombi

Auto było kupione w 2008 roku z „oryginalnym przebiegiem”  ~140 tyś. w celu połykania kilometrów, z racji takiej pracy, gdzie w skali roku robiłem przeciętnie 30-60 tyś. Teraz bardziej „klasyczny Kowalski”, no może nieco więcej jeżdżę, bo do samej pracy rocznie policzyłem 17 600.

(więcej…)

Prostownik Spawalniczy Bester SBA 2500

Prostownik Spawalniczy Bester SBA 2500

Prostownik Spawalniczy Bester SBA 2500 – budowa, schemat, naprawa

Dostałem do naprawienia prostownik spawalniczy firmy Bester. Model SBA-2500, czyli urządzenie przetwarzające prąd 3 – fazowy na stały ok. 60 V, obciążalności 2500 Amperów z możliwością przeciążenia do 2750.

Prostownik taki, używany bywa w przemyśle stoczniowym, bądź na większych halach produkcyjnych przy spawaniu elektrodowym (MMA), żłobkowaniu, itp… Ogólnie rzecz ujmując, jest to wielostanowiskowy prostownik do zasilania sieci spawalniczych. (więcej…)

Malaguti Madison 125

Malaguti Madison 125

Naprawa Włoskiego skutera Malaguti Madison 125 ccm 4t

 

Wieści szybko się rozchodzą… Po zreanimowaniu Derbi Senda, kolejny znajomy z pracy poprosił mnie o „drobną” reanimację włoskiego skutera Malaguti Madison 125 swojego syna.

Do wymiany było kilka elementów instalacji… W skuterze ledwo co wymieniono zestaw cewek magneta, ale to nie przywróciło ładowania. Zdiagnozowałem uszkodzony moduł prostownika. Do wymiany oleje i filtry, uzupełnienie brakujących śrubek i ogólny przegląd. Oprócz tego, lagi (czyli przednie amortyzatory) prawie w ogóle nie trzymały parametrów. Przednia opona wołała o pomstę do nieba, a podczas hamowania można było szczęką wybić szybkę prędkościomierza

Całość remontu objęła następujące punkty: (więcej…)

Derbi Senda

Derbi Senda

Odbudowa instalacji elektrycznej 12V Derbi Senda Baya 125 ccm

Był taki dzień, kiedy kolega w pracy zapytał mnie, czy mógłbym naprawić instalację w jego motorku – odpowiedziałem w sumie czemu nie, przecież dużo tak kabli nie ma… Oj duże było moje zdziwienie

Treść poniżej zamieszczona jest zlepkiem informacji, które umieszczałem na kilku forach poświęconych tej marce – między innymi na senda.pl , gdzie szukałem pomocy. (więcej…)